Gdzie w Warszawie zjeść „azjatyckie”?

Szukacie restauracji z kuchniami Azji w Warszawie (i okolicach), ale nie wiecie od czego zacząć? Spróbujemy pomóc! Pogrupowaliśmy naszą listę według krajów, a pod każdym krajem znajdziecie restauracje polecane oraz te pozostałe. Jeśli restauracja znajduje się na liście polecanych, najprawdopodobniej większość dań, które są w karcie powinny spełniać wysokie standardy smaku i jakości. Pamiętajcie jednak, że ostateczna decyzja należy do Was!

W polecanych mogą znaleźć się też restauracje, które mają nierówną kartę dań, ale jedna sztandarowa potrawa sprawia, że zdecydowaliśmy się to miejsce wyróżnić. Kategoria pozostałe zawiera listę restauracji i barów, w których znajdziemy pojedyncze dania warte uwagi lub miejsca, które nie mają naszej jednoznacznej rekomendacji, ale są popularne i doceniane przez innych. Po kliknięciu w nazwę restauracji, otworzy się link do Google Maps. Jeśli nie zaznaczono inaczej, restauracje znajdują się w Warszawie. Zestawienie będzie regularnie aktualizowane. Chcesz zaproponować nowe miejsce? Napisz do nas w komentarzu tutaj.

Aktualizacja: czerwiec 2019

Przydatne wskazówki przy zamawianiu:

  • sprawdź czy restauracja była opisywana na blogu – jeśli tak, na pewno znajdziesz tam rekomendacje poszczególnych dań
  • nie wybieraj dań przypadkowo, porozmawiaj z obsługą, zapytaj o najbardziej autentyczne i najlepsze dania (czasami warto zapytać o „drugie menu” dla Azjatów)
  • sprawdź w internecie które dania w danym lokalu cieszą się największym uznaniem
  • jeśli znasz się już trochę na kuchni danego kraju, nie krępuj się poprosić obsługę o dodatkowy sos rybny, pastę krewetkową, zioła czy inne przyprawy (jeśli uważasz, że ich brakuje)
  • pamiętaj, że wiele lokali „azjatyckich” ma w menu dania spolszczone, których zazwyczaj nie warto brać pod uwagę

Wietnam

Polecane

Pozostałe

Japonia

Polecane

Pozostałe

Korea

Polecane

Pozostałe

Chiny

Polecane

Pozostałe

Tajlandia

Polecane

Pozostałe

Kambodża

Polecane

Pozostałe

brak

Nepal

Polecane

Pozostałe

Indie

Polecane

brak

Pozostałe

Indonezja

Polecane

Pozostałe

Malezja

Polecane

Pozostałe

brak

Singapur

Polecane

Pozostałe

brak