Wólka Kosowska

Wólka Kosowska to prawdziwy raj dla fanów kuchni wietnamskiej. Sklepy, restauracje, bary i panie z wózeczkami sprawią, że na chwilę poczujecie się jak w Azji. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi przewodnikami po Wólce i do dołączenia do nas podczas kolejnych wypraw kulinarnych!

Jedź z nami do Wólki

Chcesz się z nami wybrać? Napisz do nas na FB Messengerze albo mailowo! W skrócie: zrzucamy się po 50 zł, wybieramy któryś sobotni poranek, ucztujemy (całość zrzutki idzie na jedzenie), chodzimy po sklepach i jeśli mamy ochotę, zamawiamy na wynos. W menu, w zależności od wyboru miejsca mogą znaleźć się między innymi: phở bò chin gầu, bún chả, bún ốc, cơm bình dân, ngan nướng, bánh bao, bánh mì, bún măng ngan, bánh cuốn chè, cà phê sữa đá. Na specjalne życzenie – wietnamskie podroby!

Zapoznaj się z relacjami z naszych poprzednich wypraw:

Jedziesz sam i nie wiesz gdzie zjeść?

Niektóre z dań serwowanych podczas naszych wypraw kulinarnych możecie zamówić w restauracjach sami. W Wólce znajdziecie wiele lokali z kuchnią Wietnamską, ale my szczególnie polecamy dwa Yến Béo i Việt Anh – nie tylko ze względu na jakość i autentyczność jedzenia, ale również z powodu przemiłych właścicieli i kucharzy.

Yến Béo

Co zjeść?

Yến Béo na blogu

Wskazówki dojazdu (Google Maps)


Việt Anh

Co zjeść?

Việt Anh na blogu

Wskazówki dojazdu (Google Maps)


Liên

Co zjeść?

Lien na blogu

Wskazówki dojazdu (Google Maps)


Xing Long

Co zjeść? Zobacz koniecznie nasz przewodnik po restauracji Xing Long!

  • owoce morza
  • jagnięcina
  • wołowina
  • ryby

Xing Long na blogu

Wskazówki dojazdu (Google Maps)


Quán Ngon

Co zjeść?

Quán Ngon na blogu

Wskazówki dojazdu (Google Maps)

Gdzie zrobić zakupy?

W Wólce Kosowskiej znajdziecie wiele azjatyckich sklepów spożywczych – w większości wietnamskich. Niemal w każdym znajdziecie podstawowe produkty takie jak makarony, kawy, ryże, sosy, przyprawy, owoce, warzywa, przybory kuchenne, itd… Czego szukać?

  • Sklepy 3 i 6: żywe owoce morza
  • Sklepy 1,2 i 3: dużo świeżych ziół
  • Sklep 6 jest sklepem chińskim
  • W sklepie 5 znajdziecie nasiona azjatyckich ziół

Dokładny opis sklepów i produktów (czyli co i gdzie kupić) znajdziecie we wpisie Co i gdzie kupić w sklepach azjatyckich?