main

[SZORTY]

Viet Street Food po roku

2017-09-10

Przez 30 lat Wietnamczycy nie wierzyli, że Polacy mogą rozsmakować się w ich rodzimej kuchni. I trudno im się dziwić. Zapach sosu rybnego, fermentowanych krewetek czy bambusa budzi powszechne kontrowersje, więc po co ryzykować skoro podstawą bardzo intratnego gastro-biznesu były i są kurczakowe kule?

A jednak warto. Po blisko roku od powstania na warszawskiej Saskiej Kępie Viet Street Food, bistra z wietnamską kuchnią w wersji foodpornowej, nadal widać tam tłumy amatorów autentycznych smaków. Stali klienci wracają na klasyki takie jak lekki makaron ryżowy ze smażoną wołowiną i ziołami (bún bò Nam Bộ), smakosze egzotyki level pro czekają na weekendowe kanapki bánh mì z pâté, żabie udka czy sałatkę z kwiatów bananowca z krewetkami.

Siadamy na tarasie z widokiem na ogród podświetlony klimatycznymi lampkami. Grzejemy dłonie o maleńkie, seledynowe czarki, wypełnione pachnącą jaśminem herbatą. Jak zwykle zamawiamy bún chả – wieprzowinę w kwaśnej zalewie, która najlepiej smakuje, kiedy przed grillem staje wietnamska (Vietstreetfoodowa) mama! Na widok jedzenia śmieją się nam oczy – niebieskie talerze świetnie podkreślają ciepłe, karmelowe odcienie wietnamskiej kuchni. Z takiej jej interpretacji jesteśmy naprawdę dumni i z przyjemnością dzielimy sią nią z bliskimi.

Ostatnio rozsmakowaliśmy się również w pierożkach z soczystym wieprzowym farszem, dlatego zamawiamy je dwa razy – na przystawkę i deser. 🙂 Rodzinny obiad obowiązkowo kończymy kleistym ryżem z pachnącym wakacjami mango. Wracamy, bo Viet Street Food to miejsce, które już na zawsze pozostanie przykładem, że polsko-wietnamska współpraca może być nie tylko skuteczna, ale przede wszystkim smaczna.

Viet Street Food

Adres: ul. Królowej Aldony 5/2, Warszawa
Godziny otwarcia: nie-czw: 12:00 – 21:00, pt-so: 12:00 – 22:00
Telefon: +48 512 512 654

pierożki vằn thắn
pierożki vằn thắn
bún bò Nam Bộ
bún bò Nam Bộ
bún chả
bún chả
cơm gà
cơm gà
bánh giò
xôi xoài
xôi xoài