main

Restauracje

Viet Street Food Bistro

Wiktoria Górecka - 2016-10-12

Wszystko zaczęło się od spotkania trójki foodie. I chociaż każde z nich dało już o sobie znać w polskim światku gastronomicznym, to właśnie projekt Viet Street Food połączył ich potencjały: miłość do jedzenia i ciężkiej pracy, okraszone poczuciem humoru i misji: pokazania wietnamskiej kuchni z tej lepszej strony.

Niespodziewane pojawienie się foodtrucka z czerwoną flagą z gwiazdą wywołało niemałe zamieszanie zwłaszcza, że oprócz klasyków takich jak zupa pho i bagietki banh mi, zaczęli serwować spod lady specjały o jakich nam – Polakom się nie śniło. Podczas funkcjonującego aż do końca września Nocnego Marketu pokazali prawdziwy klimat wietnamskiej ulicy: żabie udka, kurze łapki, kleisty ryż i jajka z niespodzianką! Jeszcze niedawno większość z nas nawet nie wiedziała, że to jadalne, a teraz śnią nam się po nocach ryżowe pyzy w liściach bananowca.

A jak jeszcze rozstawili grilla z bun cha jak z Hanoi i krewetkami na bambusowych patykach… Było tak dobrze, że mogłoby trwać wiecznie. Niestety, w konfrontacji z polskim październikiem nawet najlepsza kuchnia uliczna nie ma szans. Sorry, taki mamy klimat: czas zwijać foodtrucka i… otwierać bistro!

było tak dobrze, że mogłoby trwać wiecznie

Wszyscy o tym wiemy – nie ma lepszej motywacji niż temperatury poniżej 10 stopni, zacinający deszcz i szarówka za oknem od rana do wieczora 😉 Ekipa VSF zdziałała cuda, aby zaserwować nam zupę pho w godnych warunkach: na Saskiej Kępie, w lokalu o wystroju, który można określić jedynie jako wietnamski eklektyzm. Jest klimat, jest pełna energii Diep, jest bezkompromisowe jedzenie balansujące między autentyzmem a indywidualnym gastro-stylem właścicieli.

W menu znajdziecie m.in.: idealnie klarowne pho (marzy mi się jeszcze tylko wersja z tłustym mięsem z wołowego mostka), kleisty ryż z dodatkami i własnej roboty piklami czy sałatkę z kwiatów bananowca z krewetkami (moja miłość!). Chodzą słuchy, że pojawiać mają się też sezonowe dania oraz limitowane ilości specjałów dla amatorów mocnych wrażeń. O, tak!

Phở bò sốt vang / Zupa z wołowiną w sosie winnym (mała)
viet-street-food3
Phở bò chín Hà Nội / Zupa z gotowaną wołowiną (duża)
viet-street-food4
Phở xào vịt quay / Makaron ryżowy smażony z kaczką
viet-street-food5
Bò xào / Wołowina smażona w sosie ostrygowym
viet-street-food6
Xôi gà nướng / Ryż kleisty z pieczonym kurczakiem
viet-street-food1
Mì xào gà / Makaron pszenno-jajeczny smażony z kurczakiem

Viet Street Food

Adres: ul. Królowej Aldony 5/2, Warszawa
Godziny otwarcia: nie-czw: 12:00 – 21:00, pt-so: 12:00 – 22:00
Telefon: +48 512 512 654