main

[SZORTY]

Sato gotuje: nowy udon w stolicy

2016-07-04

Na to otwarcie czekaliśmy naprawdę długo. Na Ochocie powstało wyjątkowe miejsce, łączące oldschoolowy warszawski klimat i japoński minimalizm. W autorskim menu Satoru Yaegashi znajdziecie proste dania kuchni japońskiej, które w zamyśle mają być na tyle małe, aby podczas jednego posiłku spróbować ich wiele.  

Specjalnością lokalu jest miso własnej produkcji przygotowane z ziaren soi i jęczmienia – wytrawne, pachnące fermentacją i naładowane umami do granic możliwości. Obowiązkowo należy również spróbować ręcznie robionego i krojonego udonu. Ten dość gruby pszenny makaron zanurzony jest w aromatycznej zalewie i połączony z prostymi składnikami. Smakuje i wygląda jak w japońskim domu.

sato(9)
sato(8)
sato(7)
sato(6)
sato(5)
sato(4)
sato(3)
sato(2)
sato(1)
sato(10)

Żeby nie było zbyt pięknie: jakoś nie przekonują nas smażone na głębokim tłuszczu kurczaki czy niewyraźny smażony dorsz w panko z sosem tatarskim, dlatego polecamy skupienie się na typowo japońskich specjałach np. ultra świeżych ryżowych kanapkach onigiri ze śliwką ume, które popić można naparem z prażonego jęczmienia (mugicha, 麦茶).

SATO gotuje

Adres: ul. Pawińskiego 24, Warszawa
Godziny otwarcia: od środy do soboty 16:00-22:00