main

Restauracje

Bún bò giò heo w Viet Street Food

Wiktoria Górecka - 2018-01-26

Na kaca nie ma lepszej zupy od phở – to prawda objawiona przez Wietnamczyków wszystkim narodom świata. Jeśli jednak po zupie oczekujecie czegoś więcej niż pokrzepienia dla serca i żołądka, takiej na przykład ZŁOŻONOŚCI, to przedstawiamy nową kreację Viet Street Food. Pionierską, ale nie fusionową, tylko porządnie osadzoną w kuchni ulicznej.

Bún bò giò heo to danie z dość grubymi nitkami makaronu ryżowego, klarownym wywarem wołowo-wieprzowym, plasterkami mięsiw, kiełkami mung, świeżymi ziołami oraz pikantnym olejem smakowym. Jasny kolor zupy może być zwodniczy, ale po pierwszej łyżce odkryjecie jej moc. Moc sfermentowanej pasty z krewetek! Ale, ale… mắm tôm jest kluczowym, charakternym elementem, z którym nie wolno przesadzać, aby nie zatracić smakowitego aromatu długo gotowanego szpondra i świńskich raciczek. Viet Mama wie jak to się robi i za to ją szanuję, a nawet więcej – z niecierpliwością czekam na jej kolejne weekendowe specjały. W końcu od bún bò giò heo jest tylko jeden krok do mojej ukochanej zupy z miasta Hue, która aż buzuje smakami centralnego Wietnamu. To już czas na jej wielki debiut w Polsce! Tymczasem lećcie przetestować jej łagodniejsze oblicze i przekonajcie ekipę Viet Street Food, że jesteście gotowi na więcej. 😉 Niech moc będzie z Wami!

Viet Mama wie jak to się robi  

PS. W ten weekend (27.01-28.01) możecie też liczyć na grillowaną wieprzowinę (ukłony dla grillujących w zimę!) w kwaśnej zalewie, czyli hanojską bún chả. O tej porze roku to specjał rzadko spotykany, więc spieszcie się, bo boczusie tak szybko znikają.

Viet Street Food

Adres: ul. Królowej Aldony 5/2, Warszawa
Godziny otwarcia: nie-czw: 12:00 – 21:00, pt-so: 12:00 – 22:00
Telefon: +48 512 512 654

bún bò giò heo
bún bò giò heo
bún bò giò heo
bún bò giò heo