main

WydarzeniaZakupy

Wyprawy kulinarne do Wólki Kosowskiej

Wiktoria Górecka - 2016-08-21

Od lipca razem z Linh Nguyen, szefową kuchni i właścicielką To To Pho, organizujemy wyprawy kulinarne do Wólki Kosowskiej, w której znajduje się Chińskie Centrum Handlowe. W tym kulturowym tyglu, znajdującym się całkiem blisko Warszawy, znaleźć można produkty spożywcze, przybory do gotowania oraz potrawy, o których nie śniło się bywalcom orientalnych barów.

W sobotę spotkaliśmy się przy wspólnym stole z grupą prawdziwych fanów Azji – zaprawionych w podróżach i tych dopiero je planujących. Zamysł wyprawy był prosty: zakupy, jedzenie, zakupy i tak do znudzenia 😉

wolka(1)

Pierwszym wyzwaniem było odnalezienie miejsca spotkania zakodowanego numerem hali i boksu, ale podołaliśmy. Przeszperaliśmy sklep chiński, w którym znaleźć można najlepsze woki i tanie bambusowe parowniki. Niestety tym razem zabrakło pływających w akwariach homarów, ale na stoisku wietnamskim mogliśmy zobaczyć zakup żywych krabów.

Nagadani (w ferworze opowieści pojawiła się nawet goła łydka z charakterystycznym oparzeniem – znakiem bliskiego spotkania z rozgrzaną rurą wydechową wietnamskiego skutera) i zaopatrzeni w przyprawy do pho, wietnamską kawę i obowiązkowo – sos rybny, zwiedziliśmy kolejne bary.

Co jedliśmy?
  • phở wołowe z różnymi ciekawymi cięciami mięsa
  • wietnamskie kanapki bánh mì z wieloma dodatkami
  • podroby gotowane/smażone, wietnamska kaszanka,
  • czarnina z kozim mięsem
  • desery chè z fasolką mung, galaretkami i mlekiem kokosowym
  • wietnamskie pampuchy bánh bao
  • wietnamska kawa ze skondensowanym mlekiem i lodem/wietnamska zielona herbata/sok z kokosa
wolka(5)
wolka(9)
wolka(7)
wolka(10)
wolka(11)
wolka(6)

Podczas naszych wspólnych wypraw nie szukamy na siłę autentycznych smaków (Polska to nie Wietnam), jednak kuchnia tworzona w Wólce jest oryginalna i inspirująca – ciągle się zmienia czerpiąc z polskiej i azjatyckiej sezonowości produktów. To, co dla nas ważne to brak kompromisów – nie zadowalamy się spolszczonymi smakami, ale pokazujemy podziemną scenę gastronomiczną (m.in. dania, które robione są na specjalne zamówienie i przywożone na hulajnogach).

Jeśli macie ochotę na poznanie swojskiej egzotyki Wólki Kosowskiej to napiszcie do nas (kontakt@pyzamadeinpoland.pl) i wspólnie wybierzemy termin wyprawy.

wolka(3)
wolka(2)
wolka(4)
wolka(8)