main

[SZORTY]

Kuchnia Malezji w Polsce

2017-02-21

Zdarza się Wam narzekać na lokale z azjatycką kuchnią w Warszawie? Czas z tym skończyć i zabrać się do gotowania, bo nie ma żadnego usprawiedliwienia dla słodkiego i rozgotowanego pad thaia 😉

Właśnie ruszyła Szkoła 7 mistrzów woka. Co drugi poniedziałek spotykamy się w studiu kulinarnym Polish Your Cooking, aby wspólnie przygotowywać w 100% autentyczne dania oraz pogadać o tym co się je, dlaczego i jak w dalekim Singapurze, Indonezji, Malezji, Wietnamie czy Korei. Pojawiam się na warsztatach gościnnie, żeby chłonąć atmosferę i zapachy Azji, ale też podpatrzeć ekspertów w akcji. Prowadzący to przedziwna grupa kulinarnych freaków, którzy nie tylko bezkompromisowo gotują, ale i kochają jeść.

Zresztą sami zobaczcie – mam dla Was kilka zdjęć z pierwszych warsztatów. Marcin Wojtasik, ekspert food studies, wprowadził nas w zupełnie nieznany w Polsce świat kuchni nonya, łączącej wpływy chińskie i malezyjskie. Dość powiedzieć, że zapach pasty krewetkowej, trawy cytrynowej i chili pozostanie ze mną na długo 😉

Rendang (wołowina długo duszona karmelizowana w mleku kokosowym i przyprawach)
Yong Tau Foo (okra, chili i tofu nadziewane pastą rybną)
Laksa lemak (ostra zupa na bazie wywaru rybnego, pasty curry i mleka kokosowego, podawana z cienkim makaronem ryżowym, krewetką, jajkiem na twardo, kulkami rybnymi i kiełkami mung)
Lor Bak (mielona wieprzowina, siekane krewetki i orzechy wodne zawijane w kożuch tofu, gotowane na parze, smażone i podawane ze słodkim sosem sojowym)

Bubur Cha-Cha (chiński ziemniak – pochrzyn, banany i perełki z tapioki w pandanowym mleku kokosowym)