main

RestauracjeWydarzeniaZakupy

Asian Town Bakalarska w Hali Bakalarska wreszcie ruszyło!

Wiktoria Górecka - 2020-08-09

Asian Town Bakalarska​ wreszcie ruszyło z azjatycką pompą, która zagwarantować ma pomyślność i dostatek na najbliższe 10 000 lat. Był taniec smoków, jego ekscelencja ambasador, przecinanie wstęgi, sztuczne ognie i taneczne występy. Coś czuję, że wieczorową porą możecie nawet załapać się na karaoke.

Jest azjatycko do potęgi, chociaż pewnie nie tak jak chcieliby tego niektórzy streetfoodowi wyżeracze. Jest tak jak chcieliby tego wietnamscy właściciele, którzy podglądają trendy w Hanoi czy w blisko 10-milionowej sajgońskiej metropolii. W błyszczących wnętrzach, gdzie klimatyzacja hula na całego, czekają nowe gastronomiczne przybytki.

Do tej pory Targowisko Bakalarska, po wietnamsku nazywane targiem kwiatowym – chợ hoa, było miejscem najbardziej zbliżonym duchem do śp. Jarmarku Europa. Wielokulturowi handlarze, słynne bary z mniej lub bardziej autentycznymi daniami kuchni świata oraz świetnie zaopatrzone azjatyckie (i jeden afrykański) sklepy spożywcze.

Asian Town Bakalarska to bez wątpienia nowe oblicze azjatyckiej gastronomii w Polsce. Budzi jednak wiele pytań, a najważniejsze z nich to: komu dedykowane są lokale? Czy da się w nich zaspokoić apetyty wszystkich? Mam wrażenie, że wyróżnić możemy trzy podstawowe grupy klientów:

  1. przyzwyczajonych do sowitych porcji i niskich cen barów orientalnych,
  2. foodie nastawionych na autentyczne doznania,
  3. amatorów azjatyckich smaków, które nie zmuszają do wyjścia ze strefy komfortu.

Nie ma lepszych, nie ma gorszych – każdy chciałby wiedzieć czy jest to miejsce dla niego. Sami przekonamy się o tym w najbliższym czasie! A po pierwszych odwiedzinach największą chrapkę mamy na kociołki w China Hotpot​ (bardzo obiecująco to wypadło!) oraz grillowane mięsiwa w HANOI GRILL​. Cieszymy się również z nowego lokalu Bánh mì 3T​ – ich serowa herbata to już klasyka Bakalarskiej.

Ale czy to tylko moje wrażenie, że największą popularnością wśród tubylców będzie cieszył się lokal z kuchnią wietnamsko-japońską Anami Sushi & Vietnamese Cuisine​ serwujący między innymi niedrogi bufet?

Asian Town Bakalarska

Adres: Bakalarska 11, Warszawa

 

China Hotpot

Godziny otwarcia: pon.-niedz. 10:00-22:00

 

Hanoi Grill

Godziny otwarcia: pon.-niedz. 9:00-22:00

 

Bánh mì 3T

Godziny otwarcia: pon.-niedz. 9:00-19:00

 

Anami Sushi & Vietnamese Cuisine

Godziny otwarcia: pon.-niedz. 9:00-22:00