main

Restauracje

Prawdziwy wietnamski fast food

Wiktoria Górecka - 2017-01-26

Przy okazji zakupów w sklepach spożywczych w CH Marywilska 44 postanowiliśmy odwiedzić lokal, który darzymy szczególnym sentymentem – jego właścicieli znamy jeszcze z czasów alejki barów wietnamskich na Stadionie X-lecia. To właśnie oni w zimowe dni wprost z ostrza tasaka dorzucali nam dodatkową porcję czosnku – na zdrowie!

Obecnie bar Phở Hà Nội to typowy pol-wiet, specjalizujący się w niskobudżetowej kuchni fusion 😉 Wszyscy znamy te klimaty – kurczaki smażone na głębokim tłuszczu, sałatka z kapusty i sos słodko-kwaśny. Ale, ale! Jest jedno danie, które nie do końca zatraciło swój wietnamski charakter: ryż z dodatkami, czyli cơm bình dân (czytaj: kom bin zan). W dosłownym tłumaczeniu to jedzenie szarego obywatela: sycące i tanie. Idea jest prosta: do sowitej porcji ryżu dobieramy ulubione porcje różnych mięs, jajek, ryb, owoców morza, warzyw i prażonych orzechów.

W Wietnamie tanie bufety szczególnym powodzeniem cieszą się wśród studentów i przodowników pracy. Klientela jest więc taka sama jak w naszych swojskich barach orientalnych, dlatego bardzo żałujemy, że ten styl jadłodajni nie został spopularyzowany w Polsce. Wyjątkiem jest właśnie bar Phở Hà Nội, w którego witrynie znajdziecie wieprzowinę przyrządzoną na tysiąc sposobów (duszony i chrupiący boczek rządzą!), ale warto uzupełnić danie o całą paletę dodatków – m.in. tofu, omleta, karpia i orzechy.

Phở Hà Nội, C209, CH Marywilska 44

Adres: ul. Marywilska 44, Warszawa
Godziny otwarcia: codziennie  od 6:00 do 18:00

marywilska44(1)
marywilska44(3)

A tutaj możecie wybrać się na wirtualny spacer.