main

[SZORTY]

Wietnamskie menu Fokim x Pyza made in Poland x Diep z Viet Street Food

2016-10-15

Regularnie dostajemy maile z zapytaniem o adres naszej restauracji 😉 I chociaż zwykle kulinarna magia dzieje się w domu, to tym razem mieliśmy szanse poznać jak profesjonalna kuchnia funkcjonuje od… kuchni.  Wspólnie z restauracją Fokim i Diep z Viet Street Food przez cztery dni karmimy Was daniami z naszego autorskiego menu. To dla nas ważne doświadczenie uczące pracy w zespole, pokory i dbałości o szczegóły w gotowaniu na dużą skalę. Do jutra (16.10.2016) będziecie mogli jeszcze spróbować trzech dań powstałych przy współpracy Pyzy i Diep – wydawanych pod czujnym okiem chefa Karola Jaszaka.

Już teraz chcemy podziękować wszystkim Wam za wsparcie, krytyczne (cenne!) uwagi i masę pozytywnej energii, która pozwala wytrwać i do późnych godzin nocnych dopracowywać wywar na kolejny dzień. Szczególne podziękowania dla całego energicznego zespołu Fokim, bez którego całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe!

fokim

Do tej pory nie zdawaliśmy sobie sprawy jaka to frajda zobaczyć pełną salę osób jedzących nasze dania, czytać pozytywne recenzje i poczuć chociaż przez chwilę jak to jest „po tej drugiej stronie”. Takie doświadczenie pozwala też jeszcze bardziej docenić pracę kucharzy i zobaczyć jak wiele elementów składa się na efekt końcowy – od wyboru składników po obsługę kelnerską.

Zapraszamy jeszcze dzisiaj i jutro!

Sałatka z kwiatów bananowca z wieprzowiną i krewetkami (nộm hoa chuối)

fokim3

Wołowe policzki po wietnamsku (bò kho)

fokim2

Młody ryż w kokosie z owocami chlebowca (kem xôi dừa)

fokim1

To pisał Pan Pyz z małą Pyzą na kolanach – reszta rodziny jest w kuchni 🙂