main

[SZORTY]

Superfood z zamrażalnika

2016-03-09

To najfajniejsza przesyłka jaka do nas dotarła – pojemnik termiczny po brzegi wypełniony lodem i mrożonymi owocami od Acaimania! Nie ma co ukrywać – pod koniec zimy nasze zapasy zamrożonych sezonowych owoców są na wyczerpaniu, tęsknimy za słońcem i ciepłym wiatrem. To wszystko przed nami, ale w międzyczasie mam zamiar przenieść się w tropiki za sprawą śniadań pachnących marakują, papają czy ananasem.

acai mania

Niemal każdy dzień rozpoczynamy od porcji gotowanych zbóż (owies, orkisz, żyto, kukurydza, ryż, kasza jaglana) z owocami, ekspandowaną gryką i zdrowo podkręconymi superfoods (nasiona chia, jagody goji, młody jęczmień). Uwielbiam te kolory, możliwość tworzenia nowych połączeń smaków i to, że przygotowanie takiego śniadania trwa tylko chwilę.

acai mania

Do tego solidna porcja zdrowia w postaci smoothie z owoców açaí i trochę guarany zamiast kawy. Coś czuję, że za chwilę na blogu pojawią się zdjęcia tętniące kolorami i przepisy od których zwariują Wasze kubki smakowe. Miski po brzegi wypełnione owocami açaí to jeden z najbardziej hipsterskich trendów 2016 roku. I pamiętajcie, przeczytaliście o tym po raz pierwszy tutaj 🙂

acai mania
acai mania