main

[SZORTY]

5 najlepszych azjatyckich food-youtuberów

2016-03-20

O kant z tymi wszystkimi suchymi przepisami, które nawet zdjęć nie mają. Siedzę później sfrustrowana i lepię te pierogi za Chiny nie wiedząc jak cienkie ciasto przemienić w kształt złożonych dłoni (chao shou 抄手) i czym to się właściwie różni od klasycznego wontona. Na szczęście problemy foodie pierwszego świata rozwiązują nagrania z Youtube’a! Moim sekretem jest wyszukiwanie zarówno po angielsku, jak i po oryginalnej nazwie – nawet bez znajomości języka od Youtuberów z całego świata nauczyć się można technik gotowania i wstępnej obróbki składników.

food

Przygotowałam dla Was zestawienie najlepszych azjatyckich food-youtuberów, na których kanały regularnie zaglądam:

Nyonya Cooking (Malezja)

Malezyjskie przepisy i podróże kulinarne z bardzo dokładnym opisem – Grace podaje nawet numer autobusu, którym dojedziecie prosto na najdłuższy nocny targ, który odwiedza.

Helen’s recipes (Wietnam)

Helen Le mieszkała kiedyś całkiem blisko, bo za naszą zachodnią granicą. Jej urok osobisty, dbałość o autentyzm wietnamskich potraw i domowe warunki ich przygotowywania sprawiają, że zaglądam do niej zawsze, kiedy chcę skonsultować swoje przepisy.

Cooking with Dog (Japonia)

Pomysł gotowania z psem jest tak abstrakcyjnie japoński! Gwiazda programu – szara pudlica Francis towarzyszy szefowej kuchni w przygotowywaniu niekoniecznie zdrowej japońskiej kuchni.

Hot Thai Kitchen (Tajlandia)

Uwielbiam Pai mimo, że jej przepisy zwykle bardzo upraszczają kuchnię tajską. Apetycznie jednak o niej opowiada ucząc prawidłowej wymowy. Sriiiracha!

Maangchi (Korea)

Ta koreańska gospodyni domowa naprawdę umie przygwiazdorzyć 😉 Nie wierzycie? Zobaczcie jak przygotowuje tatara ręką oblepioną posiekanym czosnkiem 😉 I jak jej nie kochać?